Кошик

Прикраси і біжутерія

Біжутерія - необхідний атрибут жіночого естетичного простору. Традиційно аксесуари, які жінки використовують для прикраси і моделювання свого образу, ділять на дві великі групи: вироби з дорогоцінних каменів і металів (ювелірна атрибутика) і біжутерію.

За допомогою біжутерії жінки і молоді дівчата здавна формували своє комунікативний простір і визначали публічну статусність в суспільстві: "заміжня", "вільна", "наречена", "вдова", "готова до ближчих стосунків", "самотня", "красива, але не твоя "і так далі, і тому подібне.

Раніше біжутерія служила лабораторією для ювелірів. Майстри спочатку випробували ту або іншу модель прикраси на дешевому металі і напівкоштовних каменях, а потім відтворювали вдалі вироби в золоті, платині і діамантах. У фондах музеїв зберігаються точні копії яєць Фаберже, виконаних в мармурі, граніті, мідної та срібної дроту.

Сьогодні ситуація змінилася до навпаки. Дизайнери провідних будинків моди генерують ідеї жіночого образу і супутніх прикрас, а ювелірні майстерні черпають натхнення з гігантського простору моделей біжутерії, які пропонують відомі бренді майстерень кутюр'є.

Біжутерія - копія, яка перемогла оригінал
Жіноча біжутерія пройшла довгий шлях. В епоху ранньої бронзи молоді дівчата і жінки обпалювали собі намисто з білої глини і плели вінки з польових квітів і рослин.

В епоху пізнього заліза і античної архаїки з'єднання явилася смальта - оплавлена слюда. Вона, як цукерка іриска, витягується з посудини рідкої дротом обмотувала керамічний камінчик, потім застигала і після цього тонким стіло (голкою) руйнували кераміку і витягали по шматочках з готової форми. так з'єднання явилися перші скляні намиста.

Однак справжнє царство біжутерії почалося з підробки дорогоцінних каменів. Французький ювелір Фредерік Страсс навчився видувати надміцне скло, додаючи в слюдяну "баню" кварцовий пісок. Це спонукало ремісника на виробництво скла "під дорогоцінні камені". З'єднання явилися знамениті "стрази". Рубіни, опали, смарагди і алмази стали з'єднання являтися в намисті у торговок, браслетів багатих селянок і кулонів трактирних повій.

Революцію в технології виробництва біжутерії в другій половині позаминулого століття здійснив музикант з Чеської Богемії Дональд Сваровські. Він винайшов шліфувальний верстат для гірського кришталю, за допомогою якого виходили камені ідентичні алмазним діамантів.
Навіть відомі ювеліри визнавали схожість блиску "діамантів Сваровські" з алмазами при належній огранювання напівдорогоцінного каміння. З кінця ХІХ століття кожна середньо заможна панянка в Європі могла дозволити собі купити кольє від Сваровські.

Сьогодні біжутерія переживає своє нове народження. Її носять всі жінки незалежно від соціального статусу. Прикраси НЕ з дорогоцінних металів і каменів знайшли статусність за ринковим тиражування.

Випускаються поодинокі (ексклюзивні) моделі відомих майстернях за ціною вище середнього бюджету і демократичні вироби для масового покупця, які можна вибрати в каталогах спеціалізованих салонів та в режимі онлайн на сайтах інтернет-магазинів.

В Україні склалися різноманітні сегменти ринку біжутерії. Сьогодні замовити для себе стильні прикраси можна за каталогами мережевих магазинів Одеси, Києва, Дніпропетровська та Харкова.

Інтернет-магазин ТОВ "Топові товари" пропонує своїм клієнтам різноманітний набір ексклюзивних моделей біжутерії за каталогами брендових дизайнерських бюро.

Сортування: у вигляді галереї у вигляді списку
товарів на сторінці:
Фільтри
Контакти
  • Телефон:
    +380931333656
  • Контактна особа:
    Нестеренко Лилия Александровна
  • Адреса:
    ул. Ушинского 40, Київ, Украина